مولد نیتروژن با خلوص بالا 99.999% کارون دی اکسیداسیون

اطلاعات پایه
محل منبع: جیانگ یین، جیانگ سو، چین
نام تجاری: True Gas
گواهی: ISO,CE
شماره مدل: ty
مقدار حداقل تعداد سفارش: 1 مجموعه
قیمت: Negotiation
جزئیات بسته بندی: بسته بندی کیس چوبی
زمان تحویل: 10 روز کاری
قابلیت ارائه: 20 ست در ماه
استفاده:: عملیات حرارتی، صنعتی خلوص بالا:: 99.999٪
نرخ جریان:: 500 نیوتن متر مکعب در ساعت نقطه شبنم:: -40 درجه سانتیگراد
سبک:: نوع PSA ولتاژ:: 125V/380V/220V/410V/440V

مولد نیتروژن 99.999% خلوص بالا با سیستم تصفیه نیتروژن کربن زدایی

 

 

I. توصیف طرح طراحی سیستم تولید نیتروژن

 

1. سیستم هوای فشرده

کمپرسور هوا مواد خام هوا را برای ژنراتور نیتروژن تامین می کند.سیستم ساخت نیتروژن به کیفیت بالا، فشار پایدار و مصرف هوای کافی نیاز دارد. کمپرسور هوا باید از کمپرسور هوای قابل اعتماد، تعمیر و نگهداری آسان، کم سر و صدای کم، کمپرسور هوا استفاده کند.

 

2. سیستم تصفیه هوای فشرده

هوای فشرده از فیلترهای 9 سطحی عبور می کند، سپس از خشک کن نوع خنک کننده، خنک کننده هوای فشرده عبور می کند، بخار موجود در هوا را به آب تبدیل می کند، همراه با گرد و غبار، روغن دستگاه را تخلیه می کند. بهتر است خشک کن خنک کننده را در کمپرسور قرار دهید. اتاق

در فرآیند تکنولوژیکی از خشک کن انجمادی برای حذف روغن و آب استفاده می شود.چهار دلیل وجود دارد: اول اینکه حداکثر بار مایع در ورودی هوای فیلتر خط لوله تامین هوای 7 مرحله‌ای پس از مرحله 2000ppm w/w (نقطه شبنم ℃ 12℃) است و فیلتر خط لوله تامین هوای 7 مرحله‌ای بدون یخ خشک کن در معرض خرابی است.دوم اینکه دمای هوای بیرون در زمستان نسبتاً پایین است و پس از کاهش دمای هوای فشرده، آب از آن جدا می‌شود و در نتیجه سیستم خط لوله را مسدود می‌کند که نیاز به کج شدن و تخلیه دارد.سوم، سیستم خط لوله پس از جدا شدن آب به راحتی خورده و زنگ می زند.چهارم، اگر قرار است در آینده خلوص نیتروژن بهبود یابد، تصفیه هوا ضروری است.

مرحله عقب خشک کن خنک کننده یک مجموعه فیلتر دقیق است، گروه فیلتر دقیق از فیلترهای ثانویه تشکیل شده است. یکی فیلترهای خط لوله اصلی 7 درجه، دیگری فیلتر حذف روغن با کیفیت بالا درجه 5 است. دقت فیلتر خط لوله اصلی درجه 7، فیلتر 1um است. ذرات حالت جامد و مایع 1 میکرومتر و بزرگتر، محتوای روغن وستیژیتال 1ppm w/w.5 درجه مه روغن با کیفیت بالا حذف فیلتر فیلتر با دقت 0.01um، حذف 0.01um و ذرات حالت جامد و مایع بزرگتر، 99.9999+% غبار روغن، بقیه محتوای روغن 0.001 ppm w/w.کیفیت هوای فشرده طبق ISO8573.1 می تواند به 1 کلاس برسد.چنین هوای فشرده تمیز و خشک می تواند فیلتر کربن فعال، مخزن بافر هوا و سپس قسمت مولد نیتروژن ورودی را وارد کند، پس از اینکه دستگاه PSA خلوص نیتروژن ≥99.5٪ را مشخص کرد.

 

 

توجه: Tongyue تاکید کرد که فیلتر کربن فعال و مخزن بافر هوا باید در سیستم تصفیه هوای فشرده مجهز شوند.

 

(1) هدف از پیکربندی فیلتر کربن فعال این است که وقتی عنصر فیلتر فیلتر هوای فعلی به موقع تعویض نمی شود، فیلتر کربن فعال می تواند ناخالصی ها را در هوای فشرده جذب کند تا از غربال مولکولی کربن نیتروژن جذب نوسان فشار محافظت کند. ژنراتور؛

 

(2) هدف از پیکربندی مخزن بافر هوا این است که اصل کار ژنراتور نیتروژن PSA سوئیچینگ دوره ای دو برج را تعیین می کند.به دلیل اختلاف فشار زیاد در هنگام سوئیچینگ، سرعت جریان لحظه ای هوا بیشتر از حجم پردازش نامی فیلتر هوا و خشک کن انجمادی خواهد بود، بنابراین کیفیت هوای فشرده نمی تواند تضمین شود.هنگامی که مخزن بافر هوا پیکربندی می شود، مخزن بافر هوا می تواند جریان بزرگ آنی هوای فشرده را فراهم کند و کیفیت هوای فشرده را تضمین کند، بنابراین اثر تولید گاز و عمر مفید ژنراتور نیتروژن PSA را تضمین می کند.

 

3. سیستم ژنراتور نیتروژن جذب نوسان فشار

جذب نوسان فشار (PSA) یک تکنیک مجزای گاز پیشرفته است که به طور گسترده در زمینه تامین گاز در جهان استفاده می شود.

 

3.1 فناوری PSA دارای مزایای زیر است

* خلوص محصول را می توان با تغییر نرخ جریان تنظیم کرد.

* کار تحت فشار کم و فشار معمولی، ایمن و صرفه جویی در انرژی؛

* تجهیزات ساده، تعمیر و نگهداری آسان؛

* کنترل میکرو کامپیوتر، عملیات بدون سرنشین کاملاً خودکار.

 

3.2 مواد جاذب

مواد جاذب بخش مرکزی ژنراتور نیتروژن PSA است، معمولاً از غربال مولکولی کربن استفاده می شود، می تواند O2، CO2، آب موجود در هوا را جذب کند، اما نمی تواند نیتروژن را جذب کند.

 

3.3 PSA اصلی

از آنجایی که این دو مولکول گاز O2 و N2 دارای سرعت انتشار هستند، تفاوت در سطح غربال مولکول، قطر کمتر O2 می تواند سریعتر منتشر شود، اکثر آنها ریز منافذ ورودی CMS، قطر بزرگ N2 به آرامی منتشر می شوند، کمتر از آنها می توانند وارد شوند. جذب انتخابی اکسیژن و نیتروژن توسط غربال های مولکولی کربن منجر به غنی شدن اکسیژن در فاز جذب و نیتروژن در فاز گاز در مدت زمان کوتاهی می شود.بنابراین، اکسیژن و نیتروژن از هم جدا می شوند و نیتروژن غنی شده با فاز گاز تحت شرایط PSA به دست می آید.

 

II.معرفی مختصر نوع TYD99.999-500 تجهیزات تصفیه کربن و نیتروژن

1 جریان فرآیند

ویژگی واکنش کاتالیزور احتراق با اکسیژن در دمای بالا عمدتاً برای حذف اکسیژن ناخالصی در نیتروژن استفاده می شود.معادله شیمیایی به شرح زیر است:

C + O2 → CO2↑ + Q

از آنجایی که میزان اکسیژن در نیتروژن با خلوص کم بسیار کم است و محتوای اکسیژن در نیتروژن 99.9 درصد 1000ppm است، برای کاهش محتوای اکسیژن به 10ppm (99.999 درصد نیتروژن خلوص)، طراحی باید از واکنش کامل اکسیژن و کربن (اکسیژن) اطمینان حاصل کند. محتوای ≤1.5ppm)!با این حال، استفاده از یک برج اکسید زدایی با کربن اضافه شده بسیار ناپایدار است، زیرا نشت کوچک یا سایر خطاها در برج منفرد مستقیماً بر محتوای اکسیژن تأثیر می گذارد.علاوه بر این، هنگامی که دمای احتراق کافی نباشد، واکنش اکسیژن نیز ناقص خواهد بود، که همچنین منجر به کاهش محتوای اکسیژن به زیر مقدار قابل قبول می شود.

به طور خلاصه، دو شرط وجود دارد که باید توسط تجهیزات اکسید زدایی و تصفیه کربن اضافی رعایت شود:

 

اول، برج دی اکسیداسیون دو برج یا چند فرآیند را اتخاذ می کند.

دوم اینکه دمای احتراق معقولی در برج دی اکسیداسیون لازم است و برای گرمایش از لوله های گرمایشی با توان کافی استفاده می شود.

 

به منظور اطمینان از تعویض اکسیژن‌گیر بدون خاموش شدن، این طرح مجموعه‌های دوتایی از برج‌های اکسید زدا را اتخاذ می‌کند.

برج اکسیدزدایی: یک مخزن تحت فشار از نوع برج است که با کاتالیزور اکسید زدایی (جزء اصلی: ج)، بخاری، دستگاه توزیع جریان هوا و غیره پر شده است. با توجه به رابطه بین اصول واکنش شیمیایی اکسیژن و کربن، نیتروژن معمولی وارد احتراق گرم می شود. برج، و اکسیژن موجود در نیتروژن معمولی با کاتالیزور کربن موجود در کاتالیزور واکنش می دهد تا اکسیژن موجود در نیتروژن با خلوص پایین را حذف کند و همزمان دی اکسید کربن، غبار و گرما تولید کند.این ناخالصی ها باید از طریق فرآیند زیر حذف شوند تا نیتروژن با خلوص بالا بدست آید.

مبدل حرارتی: مقدار زیادی گرما در فرآیند احتراق اکسیژن و کربن تولید می شود و گاز نهایی در حدود 40 درجه سانتیگراد به نیتروژن نیاز دارد و باید خنک شود.با این حال، هر چه دمای نیتروژن ورودی به اکسیژن‌زدایی بالاتر باشد، بهتر است و هر چه دما بالاتر باشد، واکنش سریع‌تر می‌تواند تسریع شود.بنابراین، تبادل حرارتی با راندمان بالا بین نیتروژن بعد از واکنش و نیتروژن قبل از واکنش می تواند دو پرنده را با یک سنگ بکشد و قدرت گرمایش برج اکسیژن زدایی و بار خنک کننده نیتروژن در عقب را کاهش دهد.

سیستم پیش گرمایش: که سیستم گرمایش خارجی نیز نامیده می شود، یک روش گرمایشی با راندمان گرمایش نسبتاً بالا است.نیتروژن از مبدل حرارتی نیتروژن تا دمای 280 درجه سانتیگراد گرم می شود و برای اطمینان بیشتر از دمای واکنش و اطمینان از عملکرد پایدار دستگاه تصفیه، وارد برج اکسیژن زدایی می شود.

کولر آبی با راندمان بالا: دمای نیتروژن از "خروجی داغ" مبدل حرارتی در حدود 150 درجه سانتیگراد است و برای خنک کننده وارد کولر آبی با راندمان بالا می شود و پس از خنک شدن به حدود 40 درجه می رسد.

خشک کن بازسازی میکرو حرارتی: خشک کن هوای فشرده نوع جذب حرارتی میکرو دستگاهی است که از اصل جذب نوسان فشار و روش بازسازی میکرو حرارتی برای خشک کردن هوای فشرده استفاده می کند.فن‌آوری‌های پیشرفته مانند شیر قطع کننده جدید و نمایشگر دیجیتالی برنامه الکترونیکی کنترل‌کننده هوشمند به کار گرفته شده‌اند و دستگاه دارای ویژگی‌های زمان‌بندی خودکار، تبدیل خودکار سوئیچینگ و تبدیل مجدد، نمایش آنالوگ حالت کار، مصرف گاز بازسازی کمتر است. و مانند آنجاذب 13X در داخل تعبیه شده است که جذب آب بسیار قوی دارد و می تواند به صورت انتخابی CO2 را جذب کند.

کلیه اتصالات و اجزای داخلی لوله در سیستم باید توسط فروشنده ارائه شود:

(3) ابزار کامل و سیستم کنترل (شامل PLC، آنالایزر پیوسته نیتروژن و اکسیژن آنلاین، اوریفیس متر و غیره برای هر مجموعه از دستگاه تولید نیتروژن جذب نوسان فشار).

(4) غربال مولکولی کربن متصل به مولد نیتروژن در سیستم کارخانه و جاذب متصل به تجهیزات تصفیه و غیره.

(5) تامین کننده باید فلنج ها، واشرها و بست ها، تجهیزات تحت فشار، قطعات یدکی و ابزارهای ویژه را برای راه اندازی سایت و استفاده یک ساله و پشتیبانی داخلی تجهیزات در مشترک با خریدار فراهم کند.

(6) نقاشی، از جمله پرایمر و روکش.

 

مولد نیتروژن با خلوص بالا 99.999% کارون دی اکسیداسیون 0

 

اطلاعات تماس
Ms.Vera

شماره تلفن : +8613961615106

WhatsApp : +8613961615106